Пятница, 19.04.2024, 12:18
Приветствую Вас Гость | RSS

Образцы документов, договора, инструкции

БУДЕМ БЛАГОДАРНЫ ЗА ОСТАВЛЕННУЮ ОЦЕНКУ МАТЕРИАЛОВ ИЛИ КОММЕНТАРИЙ
Меню

Бухгалтерский учет, налогообложение

Главная » Статьи » Коротко о важном

Налог на недвижимость (податок на нерухомість) для юридических лиц краткий обзор

Податок на нерухомість юридичні особи

В цій статті розглянуті особливості податку на нерухоме майно конкретно для юридичних осіб. На відміну від фізичних осіб, для яких Податковим кодексом передбачено пільги, для юридичних осіб ніяких пільг немає. З метою скорочення податкового навантаження юридичні особи можуть хіба що почати продавати побудовані і введені в експлуатацію або раніше придбані об'єкти житлової нерухомості, які планувалися як довгострокове вкладення фінансових коштів, але не використовуються за призначенням (як житло). Податок на нерухомість для юридичних осіб може призвести до невигідності тривалих капіталовкладень підприємств в житлову нерухомість. Крім цього, ст.265 ПКУ стимулюватиме будівельні організації не поспішати з введенням в експлуатацію новозбудованих багатоквартирних житлових будинків до отримання передоплати від фізичних осіб - майбутніх власників, щоб відразу безпосередньо на них оформляти право власності і самим не стати платником податку на житлову нерухомість.

Дія ст.З0 Конституції України про порядок проникнення в житло громадян з метою огляду не поширюються на юридичних осіб, у власності яких є поки незаселені квартири або будинки з житловою площею, які відповідно до ст.265 ПКУ розглядаються як об'єкт оподаткування податком на нерухомість. Якщо ж у зазначених квартирах (будинках), що належать юридичним особам (незалежно від форм власності), вже проживають громадяни (наприклад за договорами оренди), то силові або податкові органи можуть в них потрапити виключно за згодою цих громадян або за вмотивованим рішенням суду.
Відповідальність юридичних осіб за несплату податку на житлову нерухомість не відрізняються нічим від відповідальності за несплату інших податків.

Податок на нерухомість які насідки

Податок на нерухомість швидше за все призведе до збільшення вартості найму житла в житловому фонді, відмінному від державного. Підпункт 265.2.2 ПКУ передбачає, що об'єкти житлової нерухомості, які знаходяться у власності держави або територіальний громад (їх спільній власності), не є об'єктами оподаткування. Житловий будинок, що знаходиться у власності міськради, не розглядається як об'єкт оподаткування. А будь-яке недержавне підприємство - власник житлового будинку пільг не має і повинно сплачувати податок. Це однозначно призведе до збільшення вартості найму житла в житловому фонді, відмінному від державного. Тобто одні квартири в оподатковуватимуться, а інші, виходить, не будуть. Це явне порушення Конституції України. Адже підпункт 265.2.2 ПКУ, який звільняє від сплати податку одну форму власності, суперечить частині четвертій cт. 13 Конституції України, згідно якій «держава забезпечує захист прав всіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну орієнтованість економіки. Вcі суб'єкти права власності рівні пeред законом ». Стаття 8 Конституції України встановлює, що її норми є нормами прямої дії. У ПКУ передбачена можливість подібних протиріч, і в даному випадку це п.56.21 ПКУ.
Так що тепер для юридичних осіб, які використовують житло для отримання прибутку, будуть паралельно існувати два податки: на прибуток і на нерухомість
.

Також інформація по податку на нерухомість - документ

 

 




Источник: http://blankua.com/
Категория: Коротко о важном | Добавил: leovit (22.01.2015)
Просмотров: 2514 | Теги: податок на нерухомість | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа

Поиск
Опрос
Помог ли вам наш сайт?
Всего ответов: 238
Статистика
Яндекс.Метрика

Использование материала разрешено с использованием ссылки http://blankua.com/ Copyright MyCorp © 2024