Пятница, 26.02.2021, 00:25
Приветствую Вас Гость | RSS

Образцы документов, договора, инструкции

БУДЕМ БЛАГОДАРНЫ ЗА ОСТАВЛЕННУЮ ОЦЕНКУ МАТЕРИАЛОВ ИЛИ КОММЕНТАРИЙ
Меню

Бухгалтерский учет, налогообложение

Главная » Статьи » Коротко о важном

Авансовий звіт працівника компенсуємо частково

Компенсація витрат на проїзд працівнику

Відповідно до Положення про відрядження працівнику компенсується проїзд в розмірі вартості проїзду у вагоні тільки 2 класу. В авансовому звіті співробітник докладає квиток на проїзд у вагоні 1 класу (різниця вартості проїзду умовно - 100 грн). Чи правомірно в звіті в розділі "Звіт затверджено в сумі" вказати суму менше на 100 грн, чим заповнений співробітником у табличній частині про види витратах та підтвердних документах? Чи не виникне з боку податкової претензія, що немає підтверджуючого документа на проїзд, оскільки до звіту буде прикладено квиток скажімо, на 300 грн, а компенсації підлягає лише 200 грн?

Відповідь: В авансовому звіті працівник (на звороті) вказує фактично понесені витрати, підтверджуючи їх документально (крім сум добових). З лицьового боку ставиться підпис керівника про те, в якій сумі затверджений авансовий звіт. З нашої точки зору, якщо перед відрядженням працівник був попереджений про те, які витрати він може нести, а які йому не відшкодовуються, якими видами транспорту він може користуватися під час відрядження, а якими ні, то цілком правомірно, якщо працівник порушив норми Положення про відрядженні, відмовити йому в компенсації понесених ним неправомірних витрат або погодитися компенсувати їх частково, у сумі, яка була запланована на таку поїздку.
Однак, слід враховувати, що така часткова компенсація не передбачена законодавством (зокрема, за ст. 121 КЗпП, роботодавець зобов'язаний сплатити працівнику проїзд до місця відрядження і назад), тому така часткова компенсація може стати причиною для трудового спору з працівником.

Податковий облік витрат на транспортний квиток

Що стосується податкового обліку, то по-перше, транспортний квиток є підставою для визнання податкового кредиту з ПДВ. І, зрозуміло, якщо підприємство відмовиться прийняти на себе оплату витрат по такому транспортному квитку, і виплатить таку компенсацію за умовними розцінками, у підприємства не буде права на такий податковий кредит з ПДВ. По-друге, з 01.01.2015 р, у зв'язку зі зміною редакції розділу ІІІ ПКУ, підприємство вже не веде облік податкових витрат. І для заповнення декларації з податку на прибуток, підприємство більше не користується даними первинних документів. Але: такі первинні документи, складені за правилами чинного законодавства, потрібні для ведення бухгалтерського обліку та визнання витрат. І саме фінансовий результат до оподаткування, сформований за правилами бухгалтерського обліку, є з 01.01.2015 р об'єктом оподаткування податком на прибуток.

 



Источник: http://blankua.com/
Категория: Коротко о важном | Добавил: leovit (13.05.2015)
Просмотров: 1928 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа

Поиск
Опрос
Помог ли вам наш сайт?
Всего ответов: 236
Статистика
Яндекс.Метрика

Использование материала разрешено с использованием ссылки http://blankua.com/ Copyright MyCorp © 2021