Суббота, 23.11.2024, 19:58
Приветствую Вас Гость | RSS

Образцы документов, договора, инструкции

БУДЕМ БЛАГОДАРНЫ ЗА ОСТАВЛЕННУЮ ОЦЕНКУ МАТЕРИАЛОВ ИЛИ КОММЕНТАРИЙ
Меню

Бухгалтерский учет, налогообложение

Главная » Статьи » Документооборот

Як правильно написати резюме - зразок Резюме, рекомендації по написанню

Як швидко найти роботу

Хочете швидко знайти роботу і щоб роботодавець, прочитавши Ваше резюме, вигукнув: «Ось людина, яка нам потрібна!»? Дотримуйтесь наших порад щодо складання резюме і будьте впевнені - Вас обов'язково запросять на співбесіду! Рекомендуємо заповнити документ, щоб швидко найти роботу. Резюме (зразок) - це той документ, переглянувши який, роботодавець швидко вирішить: чи варто з Вами зустрітися, щоб придивитися до Вас як до потенційного працівника, чи не варто. Максимум часу, протягом якого резюме "спрацює" або остаточно і безповоротно "не спрацює" - дві - три хвилини. Тому резюме має бути написано просто, оформлено звичним для роботодавця чином, містити тільки корисну інформацію і ясно пояснити роботодавцю, чому саме Вам слід віддати перевагу іншим претендентам на наявну вакансію. В ідеалі - 1 сторінка стандартного формату А4. У крайньому випадку - 2 такі сторінки. Якщо Вам здається, що вся інформація не вміщається в такий обсяг - значить, Ви не відокремили важливу інформацію від не надто важливою. Відокремте непотрібне! Не створюйте при першому контакті дискомфорт потенційному роботодавцю.

Як правильно написати резюме

Папір і друк

Використовуйте щільний білий папір. Друкуйте тільки не маркою чорною фарбою, безумовно краще - на лазерному принтері. Ваше резюме можуть пересилати факсом, знімати ксерокопії, класти в папку з іншими паперами. Воно повинно виглядати добре. Ні в якому разі не пишіть від руки - ніхто не захоче розбирати чужий почерк!

Оформлення

Друкуйте на одному боці аркуша. Залиште достатньо великі поля. Не треба фотографій, візерунків, рамочок - все це змаститься при копіюванні і передачі по факсу. Відмовтеся від декоративних шрифтів, курсиву, підкреслень - це захаращує текст. Постарайтеся по можливості обійтися без горизонтальних і вертикальних ліній. Використовуйте стандартні шрифти Times New Roman або Arial розміром від 10 до 14. Необхідні заголовки і підзаголовки виділіть жирним шрифтом і розміром (залишаючись в зазначених межах). Зберігайте єдність стилю оформлення протягом всього документа. У резюме в жодному разі не повинно бути орфографічних і синтаксичних помилок (тобто всі букви і розділові знаки повинні стояти строго на своїх місцях). Текст повинен бути стилістично грамотним і однорідним, тобто не повинно створюватися враження, що різні розділи або фрази писали різні люди. Якщо Ви не впевнені у своїй грамотності, дайте перевірити текст знайомим, чиєю грамотності Ви довіряєте, або фахівцям. Бажано, щоб версію іноземною мовою остаточно відредагував носій мови або, в крайньому випадку, людина з достатнім досвідом побутового та ділового спілкування на цій мові. Кілька разів перечитайте Ваше резюме після перерв у роботі з ним. Свіжий погляд відразу зачепиться за огріхи! поширення резюме Якщо у Вас є конкретний роботодавець - зверніться насамперед до нього. Розішліть Ваше резюме в агентства з підбору кадрів. Не обмежуйтеся одним агентством - роботодавець, якого Ви цікавите, може бути пов'язаний з іншим! Виготовте електронну версію (зразок) резюме. Додайте його на спеціалізованих сайтах з пошуків і пропозицій роботи. Ні в якому разі не обмежуйтеся одним сайтом - їх багато, і постійно з'являються нові. Пам'ятайте: роботодавець переглядає в основному свіжі резюме. Тому раз на тиждень проводите повторну розсилку Вашого резюме по спеціалізованим сайтам. зміст резюме Прізвище, Ім'я та По батькові. Слово "резюме" писати не обов'язково. Краще напишіть крупно (шрифт 18-20), по центру, зверху Ваше прізвище, ім'я та по батькові. Такий заголовок допоможе швидко знайти Ваше резюме в стосі із сотень подібних паперів. Самі слова "Прізвище", "Ім'я" і "По батькові" писати не треба.

Мета

Стисло, але абсолютно конкретно опишіть, на отримання якої посади Ви претендуєте. Це - визначальний пункт резюме. Прочитавши його, роботодавець відразу буде думати про Вас під певним кутом зору. Весь подальший текст резюме - доказ того, що Ваша кандидатура відповідає саме цієї конкретної мети. Якщо Ви вважаєте себе здатним претендувати на одну з декількох посад, перерахуйте їх все, винісши на перше місце найбільш підходящу для Вас. контактні координати Вкажіть Ваші поштову адресу, номери телефонів з часом зв'язку (наприклад, з 10.00 до 19.00 по буднях), e-mail, факс. Пам'ятайте: роботодавець може прочитати Ваше резюме в будь-який зручний для нього момент. Він повинен мати можливість протягнути руку до телефону або набрати Вашу адресу на клавіатурі - і зв'язатися з Вами. Якщо він відкладе сеанс зв'язку, завтра його можуть зацікавіти кандидати на посаду.

Освіта

Перерахуйте школи, курси, технікуми, інститути, які Ви закінчили або в яких вчитеся. Згадуйте тільки місця навчання, істотні з погляду шуканої роботи. Навчальні заклади перераховуйте або в зворотному хронологічному порядку (спочатку - останнє, в кінці - найраніше), або за принципом значущості: від найбільш важливого для шуканої роботи до менш важливим. Про кожному навчальному закладі повідомте: рік і місяць початку і закінчення навчання; точну назву; місце розташування (місто, країну); підрозділ, на якому Ви навчалися - якщо ця інформація корисна для шуканої роботи; присвоєну Вам кваліфікацію (диплом, атестат, сертифікат, звання).

Трудовий досвід у зворотному хронологічному порядку Це основна частина зразка резюме. Місця роботи слід вказувати в зворотному хронологічному порядку, від останнього до першого. Потрібно вказати роки і місяці початку і закінчення роботи, посади (на одній роботі їх може бути декілька, якщо у Вас, наприклад, був кар'єрний ріст) та основні служінні обов'язки (їх бажано описати якомога повніше, тому що саме це буде цікавити роботодавця) і виробничі досягнення (пишіть, використовуючи дієслова дії: розвивав, впровадив, збільшив, скоротив, заощадив і т.п .; прагнете до конкретики: збільшив на 20%, впровадив технологію "X" і т.п.). Не обов'язково описувати весь Ваш послужний список. Роботодавця реально цікавлять Ваші останні 3 - 5 місць роботи за останні 10 років або близько того. Не варто засмучувати роботодавця згадкою про місця роботи, де Ви затрималися недовго. Бажано в той же час мати якомога менше розривів в трудовому стажі. навички роботи У цьому розділі слід вказати Ваші можливості, які можуть бути корисними на передбачуваному місці роботи, хоча вони не відносяться до безпосередніх службових обов'язків. Тут можна згадати наявність прав водія, володіння яким-небудь програмним забезпеченням, знайомство з тим чи іншим "залізом", володіння іноземною мовою (якщо ці вміння лише побічно пов'язані з Вашою роботою). Не слід перевантажувати цей розділ інформацією, яка не має ніякого відношення до майбутньої роботи.

Додаткова інформація Нагороди, громадська діяльність, хобі - якщо це позитивно характеризує Вас як працівника. Вказати на можливість надання рекомендацій - якщо у Вас є рекомендації від людей, думка яких може зацікавити роботодавця. Якщо нічого такого немає - краще цей розділ у зразок Резюме не вводити. А тепер подивимося на це питання з іншої точки зору і більш ретельно підійдемо до складання власного резюме. Перед тим, як писати резюме (CV), постарайтеся поставити себе на місце свого майбутнього керівника і уявіть, яку людину Ви хотіли б бачити у своєму колективі. Це допоможе виділити у своїй трудовій біографії ключові моменти, підкреслити особливо затребувані навички та здібності, підібрати потрібні слова для опису своїх досягнень. Не сумнівайтеся - той, хто прочитає резюме, обов'язково помітить Вашу зацікавленість! При пошуку роботи претендентам найпростіше заповнити зразок, який пропонують на робочих сайтах або в кадрових агентствах. Шаблоне резюме має свої плюси і мінуси. З одного боку, воно чітко структуроване, уніфіковано та складено виходячи із запитів кадрових служб. З іншого - універсальне резюме не орієнтоване на конкретну компанію і певну вакансію, тому потрібно щоразу коригувати його з урахуванням ситуації.

В першу чергу слід точно вказати назву посади, на яку Ви претендуєте, причому у формулюванні роботодавця. Навіть, якщо Ви з однаковим успіхом можете працювати з різних спеціальностей, не змушуйте менеджера з персоналу гадати, на яку саме посаду Ви більше підходите. Перш ніж відправляти резюме, уважно прочитайте вимоги до претендентів та обов'язки, які належить виконувати. Роботодавець зверне увагу саме на Вас, якщо Ваша кваліфікація і досвід максимально відповідають вакансії. Деякі HR-менеджери навіть радять буквально скопіювати опис функціоналу, даного роботодавцем, і вставити в своє резюме з деякими поправками. Якщо Ви використовуєте цей прийом, не забувайте, що несете відповідальність за правдивість інформації про себе, і якщо вона не відповідає дійсності, це неминуче виявиться при співбесіді, тестуванні або під час випробувального терміну. Хронологічне чи функціональне? Шаблони, як правило, припускають складання хронологічного резюме, в якому досвід фахівця описується, починаючи з останнього місця роботи. При цьому відомості про основний і додатковій освіті звичайно містяться в кінці тексту. Цей вид безумовно, підходить тим, у кого кожна попередня позиція може служити хорошим трампліном для нового кар'єрного стрибка. Наприклад, будучи начальником відділу персоналу в невеликій компанії, Ви цілком конкурентоспроможні серед претендентів на посаду HR-менеджера у відомій фірмі і можете знайти роботу з більш вигідними умовами. У деяких випадках хронологічне резюме обертається проти претендента. Наприклад, представник компанії-роботодавця, підшукує людину на посаду «юрисконсульт», навряд чи всерйоз поставиться до резюме, автор якого останні три роки працював декоратором, навіть якщо той закінчив юрфак престижного вузу. В даному випадку у претендента з'явиться шанс, якщо він складе функціональний документ, при цьому підкресливши не лише свою спеціальність відповідно до дипломом, але й особливі знання в професійній сфері.

Кандидат - адекват!

Яким має бути резюме, щоб зацікавити роботодавця? Деякі кадровики відповідають: «Воно повинно бути адекватним». Іншими словами, не слід перевантажувати його зайвою інформацією, в той же час не варто допускати помітних прогалин. Не вітаються захмарні суми очікуваного винагороди, однак демпінговий рівень зарплати теж змушує засумніватися в компетентності здобувача. При пошуку роботи враховуйте, що дуже несприятливе враження справляють резюме, автори яких «лінуються» виразно написати про те, що вони вміють робити. Викликає підозри людина, яка кожні півроку змінює місце роботи. Якщо за останні десять років Ви змінили 20 позицій, навряд чи роботодавцю вистачить часу і терпіння вивчати весь список. У той же час вирішальну роль може зіграти те, що Ви працювали в якій-небудь успішній компанії, що користується безперечним повагою нового роботодавця.

Повний ігнор? Які резюме ігноруються?

Як не дивно, є люди, які забувають написати ім'я, прізвище, номер телефону. Деякі вважають, що знання орфографії для них не обов'язково і роблять жахливі помилки. Інші не вважають за потрібне вказувати назви компаній, в яких вони працювали, зате перераховують всі свої захоплення та хобі. Нерідко роботодавця відлякує перерахування особистих заслуг і нагород, особливо, якщо їхній власник не спромігся виразно описати свої навички. І хоча кадровики ніколи не зізнаються, що вік і стать кандидата мають значення, насправді ці критерії для багатьох компаній і посад є визначальними. слідуємо правилам Є окремі види резюме, які пишуться за своїми правилами. Наприклад, молодий спеціаліст або студент може описати навички, отримані під час стажування або навчальної практики, вказати тематику курсових робіт та виступів на наукових конференціях.

Шукаєте роботу в іноземній компанії? Ви обов'язково повинні продемонструвати знання відповідної мови. Якщо опис вакансії і посадових обов'язків дано іноземною мовою, то і резюме повинно бути написано на ньому ж. Вимоги до резюме Якщо Ви вирішили не користуватися готовими шаблонами і складати резюме самостійно, врахуйте основні вимоги. Обов'язково слід вказати прізвище, ім'я, по батькові та контактні дані (телефон, e-mail, поштова адреса). Бажано назвати дату народження. У розділі «Освіта» вкажіть період навчання, назва навчального закладу, факультет, отриману спеціальність і звання. Помітну перевагу може дати інформація про додаткову освіту, закінчення курсів підвищення кваліфікації, спеціальних тренінгів. Досвід роботи описується в хронологічному порядку, починаючи з останнього місця роботи: період роботи назва компанії посаду посадові обов'язки основні досягнення Не забувайте, що роботодавців цікавлять Ваші професійні навички, оскільки в різних організаціях функції працівників з однаковою назвою посад можуть помітно відрізнятися. Ваш успіх багато в чому залежить від того, наскільки чітко і конкретно Ви опишете свої компетенції.

Проаналізуємо два резюме на вакансію директора.

перший кандидат Організація роботи колективу чисельністю понад 500 осіб, розробка та впровадження нових проектів з організації виробництва та продажів нових продуктів; проведення ділових зустрічей, конференцій, презентацій, круглих столів, семінарів та виставок. Ділове листування, планування, робота з контрактами, договорами, базами даних. Особисті контакти в держструктурах. Впевнений користувач оргтехніки та ПК (Word, Excel, Power Point, Internet, Outlook).

другий кандидат Реалізація різних проектів «з нуля» в області виробництва, включаючи бізнес-план, ТУ, ІРД, проектно-технічні рішення.

Як бачите, перший опис більш докладний і відрізняється детальністю, дозволяє судити про пріоритети людини. Швидше за все, саме цю людину запросять на зустріч з керівником організації. На чужих помилках Щоб написати виграшне резюме, погляньте на резюме своїх колег, тобто конкурентів, що претендують на аналогічну посаду. Визначте свої конкурентні переваги і обов'язково їх опишіть. Зверніть увагу на те, що Вам здалося недоречним в інших резюме, і постарайтеся не повторювати чужих помилок. Нерідко люди, зайняті пошуком роботи, задаються питанням: чи варто розміщувати своє резюме у відкритому доступі, якщо воно може загубитися серед тисячі подібних? Досвід показує, що багато роботодавців у разі гострої необхідності дивляться свіжі резюме в інтернеті на робочих сайтах. Отже, якщо Ви обрали дану тактику, потрібно «піднімати» своє резюме хоча б раз на тиждень. Більш ефективним способом пошуку роботи вважається розсилка на відповідні вакансії. Якщо роботодавець вказав не лише свою електронну адресу, але і номер телефону, обов'язково зателефонуйте, представтесь, повідомте про висланому резюме і висловіть зацікавленість у тому, щоб стати співробітником даної компанії. Про це можна також написати в супровідному листі.





Источник: http://blankua.com/
Категория: Документооборот | Добавил: leovit (10.12.2014)
Просмотров: 7870 | Теги: як правильно написати резюме, знайти роботу, резюме, зразок Резюме | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа

Поиск
Опрос
Помог ли вам наш сайт?
Всего ответов: 238
Статистика
Яндекс.Метрика

Использование материала разрешено с использованием ссылки http://blankua.com/ Copyright MyCorp © 2024