Четверг, 25.04.2024, 07:47
Приветствую Вас Гость | RSS

Образцы документов, договора, инструкции

БУДЕМ БЛАГОДАРНЫ ЗА ОСТАВЛЕННУЮ ОЦЕНКУ МАТЕРИАЛОВ ИЛИ КОММЕНТАРИЙ
Меню

Бухгалтерский учет, налогообложение

Главная » Статьи » Документооборот

Як написати заповіт, рекомендації, відповіді на питання - оформление завещания, что нужно знать

Як правильно написати заповіт і подбати про своїх спадкоємців? Кожен громадянин може задовго до своєї смерті скласти документ, який міститиме нюанси передачі нажитого ним майна одній або кільком спадкоємцям. Цивільний кодекс встановлює види такого документа, умови його складання, а також всі інші нюанси. Як правильно написати заповіт знає нотаріус, адже саме у нього необхідно його завіряти. Проте є ситуації, коли заповіт можна складати в простій письмовій формі. Про це далі. Як свідчать норми Цивільного кодексу, якщо спадкодавець перебуває у надзвичайній ситуації, яка загрожує йому смертю, документ можна скласти в простій формі. Тобто допускається заповіт, на якому будуть присутні основні положення щодо майна спадкодавця. При цьому норма статті говорить, що такий документ буде вважатися заповітом тільки у разі присутності двох свідків, які зможуть підтвердити останню волю заповідача. У всіх інших випадках нотаріальне завірення заповіту необхідно. Як правильно написати заповіт? У присутності нотаріуса, будь-то державного або приватного, спадкодавець зобов'язаний, дотримуючись правил документообігу, скласти свій заповіт. Цей документ являє собою папір, який містить: - Число і місто складання; - Дані про спадкодавця; - Інформації про те, хто із спадкоємців отримає право на майно; - Перелік майна, яке повинне буде після смерті спадкодавця перейти особам, зазначеним у документі; - Умови, які зобов'язані виконати спадкоємці для одержання права на майно (не обов'язково). Що стосується видів заповіту, то цивільне законодавство наводить кілька варіантів складання цього документа. Види заповітів:
- Нотаріально засвідчена;
- Ті, які прирівнюються до нотаріально посвідчених;
 - Закриті;
- Заповідальні розпорядження.
Про те, як писати заповіт, який в підсумку буде вважатися закритим, вказується в статтях вищезазначеного закону. Особливістю цього документа полягає в його складанні, адже його вміст ніхто, крім спадкодавця, не повинен знати. Такий заповіт необхідно віднести до нотаріальної контори, а конверт, в якому передається заповіт, має бути завірений нотаріусом в присутності двох свідків. Заповідальне розпорядження, яке було складено в банку, прирівнюється до нотаріального. Тільки в цьому випадку працівник банку, який ставить свій підпис на документі, виступає в ролі нотаріуса, а банківський вклад стає одиницею спадщини. Надалі, з витребування нотаріусу документ передається спадкоємцю, який отримає грошові кошти покійного в повному обсязі.

Скільки разів людина може писати заповіт?
- Закон не обмежує кількість. Змінюють, скасовують заповіт зазвичай через зміну обставин. Наприклад, заповів батько майно на сина, а той, можливо, перестав ставитися до нього з повагою. Батько вирішив заповісти все майно дочці. А дійсний останній заповіт. Зразок складання заповіту
.

.- У якому віці можна складати заповіт?
- З настанням повної дієздатності, тобто з 18 років.

- Що потрібно для складання заповіту?
- Для складання заповіту потрібно звернутися до нотаріуса особисто або викликати його додому в тих випадках, якщо громадянин за хвороби або інвалідності не може сам прибути до нотаріуса. Потім пред'явити документ, що засвідчує особу (паспорт), довідку про присвоєння ідентифікаційного номера або відмітку у паспорті. Перед посвідченням заповіту громадянина потрібно уважно вислухати, щоб виявити його справжні наміри і встановити дієздатність. Завещателю роз'яснюються його права і обов'язки. Потім складається власне заповіт. Після чого спадкодавець повинен уважно  прочитати заповіт вголос, особисто його підписати і це письмово підтвердити.

- Чи треба підтверджувати своє право на те чи інше заповідається майна? Або можна писати, що дарую завод, газету, пароплав, не маючи на те жодних документів?
- При оформленні заповіту не потрібно доказів, що підтверджують права на майно. А ось при прийнятті спадщини, після смерті спадкодавця, спадкоємець надає нотаріусу документи, які підтверджують право власності померлого на майно, що успадковується.

- Де зберігається заповіт?
- Ці документи зберігаються в архіві нотаріуса, який їх засвідчував, а також в державному нотаріальному архіві. Справа в тому, що заповіти реєструються в Єдиному реєстрі заповітів і спадкових справ, також реєструються і спеціальні бланки, нотаріальних документів в. Єдиному реєстрі спеціальних бланків нотаріальних документів. При оформленні спадщини перевіряється і бланк, на якому оформлено заповіт, чи дійсно саме і чи не скасовано.

 



Категория: Документооборот | Добавил: leovit (27.01.2015)
Просмотров: 5681 | Комментарии: 6 | Теги: заповіт, завещание | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа

Поиск
Опрос
Помог ли вам наш сайт?
Всего ответов: 238
Статистика
Яндекс.Метрика

Использование материала разрешено с использованием ссылки http://blankua.com/ Copyright MyCorp © 2024