Договір дарування - це договір, який передбачає безоплатну передачу прав власності на майно. Зверніть увагу, що дарування може відбутися тільки, якщо власник нерухомості дієздатний, тобто перебуває в здоровому розумі і має всі права на нерухомість. Не плутайте договір дарування (зразок договору) із заповітом. Заповіт - одностороння угода, за умовами якої, майно може перейти від однієї особи до іншої тільки після смерті заповідача. Дарування трохи ускладнює процес. Підписаний договір позбавляє дарувальника прав власності на майно. Якщо людина абсолютно впевнена в тому, що робить і вважає договір дарування кращим варіантом передачі нерухомості, можна починати оформлення дарування. Також потрібно пам`ятати, що перед тим як складати договір, потрібно мати згоду вашої другої половинки - чолова/жінки. Заощадити кошти при укладанні цього виду договору ви не зможете, адже також потрібно сплачувати податки як і при купівлі-продажу квартири (будинку). На саму вартість цієї операції буде впливати:
оціночна вартість об`єкта дарування
громадянство сторін договору дарування
ступінь споріднення
інше
Більш детальну інформацію зможете отримати в нотаріуса. Скачати зразок, бланк договору дарування ви зможете на нашому сайті - розділ "Договор".
Необхідні документи для складання договору дарування
Для оформлення договору на квартиру (будинок) необхідна наявність наступних документів:
правовстановлюючого документа (договору купівлі-продажу, дарування, міни, довічного утримання, свідоцтва про право власності)
довідки-характеристики або витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно (з Бюро технічної інвентаризації (БТІ);
довідки про балансову вартість квартири;
форми N3 (довідки з ЖЕКу) про реєстрацію осіб, які проживають в квартирі.
Зверніть увагу, що оформлення дарчої на квартиру може зажадати декількох додаткових юридичних дій. Наприклад, якщо в цій квартирі проживають неповнолітні, необхідно отримати дозвіл органів опіки. До речі, цей дозвіл знадобиться і в разі, якщо дарча оформляється на дитину. Додаєте до цих документів паспорта та копії довідок про присвоєння ідентифікаційного коду обох (усіх) сторін. З таким комплектом сторони можуть йти до нотаріуса, щоб оформити і підписати договір дарування. Адже письмовий складений письмовий договір потрібно завіряти у нотаріуса. Якщо ви бажаєте щоб формальний і фактичний момент дарування-передачі відбувся через певний час, потрібно скласти консесуальний договір дарування.